Ліверпуль — красиве, атмосферне місто, яке приваблює велику кількість туристів. Проте Ліверпуль має і темний бік. Тут, як і в інших містах Європи та світу, відбуваються вбивства, пограбування, протести, ведуть злочинну діяльність різноманітні банди та угруповання. Сьогодні ми поговоримо про історію банд у Ліверпулі. Докладніше про це читайте на сторінках сайту liverpoolyes.com.
Історія створення банд у Ліверпулі
У місті Ліверпуль банди існують з початку 19 століття. Це були не лише кримінальні банди, а й політичні. Всі вони базувалися в місті та околицях.
У 60-70-х роках минулого століття банди Ліверпуля спеціалізувалися на крадіжках, збройних пограбуваннях. У той період контролювали всю злочинність місцеві “родини”. Чарлі Сейга — був лідером однієї з перших банд у Ліверпулі та відомою особистістю. Проте з часом Сейга відійшов від злочинного життя. До речі, у 60-70-х роках серед бандитів існував “кодекс”: з повагою ставилися до жінок, дітей та пенсіонерів.
Вже згодом у суспільстві з’явилися наркозалежні люди. І саме наркозлочинність стала приносити членам банди значні прибутки. Згодом, бандити стали одними з найбагатших людей у місті.
Томмі «Такер» Комерфорд був одним із перших хто почав розвивати міжнародну торгівлю наркотиками. У 1970-х роках він організував “Ліверпульську мафію”. Це група білих злочинців, яка стала не лише першим британським наркокартелем, а й найбагатшим злочинним угрупуванням країни.

“Місто Скег”
У 80-х роках минулого століття преса називала Ліверпуль “містом Скег” або “Скаг-Сіті”. А все тому, що тут активно реалізовувався героїн та розвивалася групова злочинність. З часом були створені дистриб’юторські мережі з виробництвом наркотичних речовин. Адже наркотики надзвичайно цінувалися серед наркозалежних. А тим часом статки наркобаронів зростали шаленими темпами. Кертіс Воррен у 1990-х роках став одним із найбільших наркобаронів Великобританії та Європи. У цей період у нашому місті спалахнула війна за територію. Особливо страшним був 1996 рік — за сім днів сталося шість стрілянин. Поліціянти Мерсісайда були першими хто відкрито носив зброю в боротьбі зі злочинністю. Адже лише за чотири роки (1997-2001) у регіоні Мерсісайд було скоєно 3387 правопорушень із застосуванням вогнепальної зброї.
Відомі бандити та банди Ліверпуля
- Колін Сміт — один з “кокаїнових королів” Ліверпуля. На продажі наркотиків він заробив понад 200 мільйонів фунтів стерлінгів. Сміта було застрелено з помпової рушниці. Потрібно відзначити, що це було перше санкціоноване вбивство колумбійського картеля на території Великобританії.
- Фірма Хьютон — таємний картель, яким керують два брати з району Хьютон у Ліверпулі. Їхня діяльність обмежувалася не лише в нашому місті, а й за межами країни.
- Банда Вітні — ще одне відоме злочинне угрупування з району Енфілд у Ліверпулі. Практично всі члени банди ув’язнені.
- Фірма Кертіса Воррена також відомий картель у нашій країні та Європі. Вони налагоджували прямі зв’язки з картелем Калі, а їхній керівник був ціллю Інтерполу. До слова, його статки були оцінені у 300 мільйонів фунтів стерлінгів.
Потрібно відзначити, що у Ліверпулі відбулося чимало трагічних подій пов’язані з бандами. Загинули невинні люди. У 2007 році тривала війна між двома ворогуючими бандами: «Crocky Crew» і «Strand Gang». Це викликало всенародне обурення. У результаті сутичок загинув 11 річний Ріс Джонс. Йому вистрілили в спину коли він йшов із футбольного тренування.
А у серпні 2022 року була застрелена дев’ятирічна Олівія Пратт-Корбел. Мішенню нападника мав стати 35-річний учасник банди, який був судимий за торгівлю наркотиками та крадіжку зі зломом. Проте постраждала невинна дитина.